VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV

Tradice netradičně

Historické prameny a dobové obrazy, později fotografie hovoří o historii našeho sklepa, jež se začala datovat na počátku 17 století. V těchto letech byl sklep vystavěn jako čistě výrobní a skladovací prostor na víno a ostatní zemědělské produkty. Později, kolem roku 1900, nad něj byla dostavěna obytná část.

Sklep prošel náročnou, ale citlivou rekonstrukcí, která byla započata na přelomu roku 2011 a 2012. Vše původní bylo s nejvyšší možnou péčí zachováno a do nového interiéru byly vneseny moderní prvky korespondující s celkovým konceptem našeho vinařství. Za zmínku stojí původní podlaha z tzv "půdovek", která byla celá ručně demontována, restaurována a zpět položena do našeho sklepa. Původní je také smíšené zdivo z kamene a cihel, které ukazuje tehdejší způsob stavby kvelbených sklepů v Pavlově. Úcta k minulosti je všude patrná, ale moderní trendy taktéž.

Sklep má kapacitu 50 - 55 míst k sezení. V létě je k dispozici zahrádka s kapacitou dalších 40 míst k sezení. Prostory našeho sklepa jsou přizpůsobeny pro firemní akce, oslavy, tématické degustace ale i menší skupiny zájemců o naše vína. Sklep je vybaven veškerým potřebným zázemím pro pořádání zmiňovaných akcí.