VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV

Značka

Paulus, vinařství Paulus.. proč zrovna toto jméno bylo zvoleno, aby reprezentovalo naše vinařství a naše vína. Prvním slovním propojením, kterého si člověk všimne, je spojení slova Paulus – latinsky Pavel a název samotného Pavlova.

Dalším důvodem, o kterém jsme se dozvěděli při prozkoumávání historických pramenů a zjišťovaní informací o našem starém sklepení je ten, že někdy kolem roku 1721 měl být sklep našeho vinařství ve vlastnictví pavlovského „celoláníka“ (tak se říkalo hospodářům, kteří vlastnili více než lán půdy), který se jmenoval Paulus a své předky měl dle dochovaných historických pramenů v Itálii.

Prozatím poslední paralelou související s názvem Paulus je jméno jednoho ze zakladatelů našeho vinařství. Ano jmenuje se taky Pavel, a i přesto, že není narozen v Pavlově tak jej navštěvoval od svých pár měsíců věku. Záměrně je použito slovíčko prozatím, ale naše sklepy a jejich historie skrývá ještě mnohá tajemství, která můžou být ukryta v dosud neprobádané chodbě sklepa, která je po dlouhá desetiletí zaslepena, ale již teď při pár drobných zkouškách bylo zjištěno, že za zdí se skrývá pokračování už tak dlouhého starého sklepení. Možná i za touto zdí nalezneme nějaký další odkaz na jméno Paulus.